15 вересня

15 вересня – Міжнародний день демократії,  встановлений Генеральною асамблеєю Організацією Об’єднаних націй 8 листопада 2007 року, яка запропонувала державам, а також регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям взяти нове свято, як привід звернути увагу на стан демократії в світі.

Демократія заснована на вільному волевиявленні народу і тісно пов’язана із забезпеченням правопорядку та здійсненням прав і основних свобод людини. Сучасне суспільство відносить демократію до універсальних цінностей і принципів. Проте сьогодні у світі демократія потерпає, громадянський простір звужується, недовіри та дезінформації стає більше. Настав час ще раз підтвердити, що демократія, розвиток і права людини є взаємозалежними та взаємодоповнювальними.

У Міжнародний день демократії зазвичай проводяться різного роду просвітницькі заходи, готуються інформаційні матеріали. Цьогоріч усі визначні дати відзначаються по-особливому в умовах повномасштабної війни. Тож традиційних заходів не проводимо. Однак  реальну демократію можна втілити лише за підтримки й участі міжнародної спільноти, громадянського суспільства й окремих людей. Зараз ми в Україні відстоюємо демократичні цінності й ідеали усього цивілізованого світу й не на словах спостерігаємо важливість та відповідальність побудови демократії.

У День демократії та кожного дня об’єднуймо зусилля, аби забезпечити свободу та захистити права всіх людей, у кожному куточку світу, в т.ч. Україні.