21 травня

21 травня – День пам’яті жертв політичних репресійщорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Це – трагічна сторінка в історії України. Тисячі смертних вироків, мільйони засуджених, відправлених у концтабори і в’язниці – така дорога ціна за впровадження комуністичної ідеології радянської доби. Знищення політичної, мистецької та наукової еліти нашої держави – один із найтяжчих злочинів минулого століття проти людяності, адже репресії торкнулися майже кожної української родини.

Після широкомасштабного вторгнення росії терор і політичні переслідування знову стали реальністю для величезної кількості українців та представників національних спільнот чиї міста і села окупували війська агресора. З огляду на відомості, які надходять про катування, розстріли невинних без суду і слідства, насильницькі депортації, фільтраційні табори, масові переслідування з політичних мотивів, День пам’яті жертв політичних репресій набуває для нас нового значення. Ціною надзусиль і багатьох життів Україна бореться за те, щоб звільнити свою землю від російських окупантів та відновити свій суверенітет.

Наше завдання – духовно об’єднатися довкола невинно загиблих співвітчизників, аби ніколи не повторилися такі гіркі уроки в історії нашого народу. Бо збереження історичної пам’яті, свідомості та культури є тим фундаментом, на якому ми зуміємо продовжити побудову сильної, правової, демократичної, незалежної України!

          Пам’ятаймо!