21 травня

21 травня відзначається Всесвітній день культурного різноманіття в імя діалогу та розвитку, який започаткувала Організація Об’єднаних Націй у грудні 2002 року.

Головна мета ідеї: підвищення обізнаності суспільства щодо необхідності й важливості культурного розмаїття, сприяння поширенню позитивної думки та поваги до культурних меншин у кожній державі, уникнення конфліктів шляхом подолання негативних стереотипів стосовно плюралізму культур, привернення уваги людства до проблеми зникнення традицій.

Міжкультурний діалог, задоволення потреб представників національних меншин є важливим напрямком культурної політики також і Закарпаття, оскільки область – інтеркультурна.

Відзначення Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку відбувається у дні, коли Україна героїчно захищає безпечне європейське майбутнє та існування української культури. Культурну унікальність України російський загарбник прагне знищити разом із її суверенністю. Скарби України окупанти не лише руйнують, а й розкрадають. Сьогодні потужну відсіч загарбнику дають всі, хто вважає Україну рідним домом. І серед наших захисників і захисниць бачимо людей різних етнічних та релігійних ідентичностей. Сьогодні Україна об’єднує всіх, хто прагне жити в свободі та правді.

Людству настав час усвідомити, що деградація і знищення культурної спадщини ‒ матеріальної чи нематеріальної ‒ є втратою не лише для певної культурної спільноти чи політичної нації, а й для міжнародної спільноти в цілому.

12 травня Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Державної цільової національно-культурної програми «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року. Схвалення Концепції дозволяє розпочати розроблення безпосередньо Державної цільової національно-культурної програми «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року. Пропонуємо представникам громадських організацій національно-культурних товариств області взяти участь у роботі тематичних груп, про створення яких оголосила Державна служба України з етнополітики  та свободи совісті для належного врахування пропозицій громадянського суспільства при формуванні Програми.