Закарпатське угорське товариство працівників охорони здоров’я

Закарпатське угорське товариство працівників охорони здоров¢я створено в 1996 році за ініціативою і безпосередній активній участі Адальберта Чіка. Товариство об¢єднує 140 членів, є добровільним об¢єднанням медичних працівників охорони здоров¢я, які володіють угорською мовою і виявили бажання внести свій посильний вклад у розвиток медичного обслуговування населення, де компактно проживають угорці.

До його складу входять 8 міськрайонних осередків у містах Ужгороді, Мукачеві, Виноградівському, Мукачівському, Берегівському, Тячівському, Свалявському  районах. У виконанні Статутних вимог товариства активну участь беруть активісти Єлізавета Лях, Людвиг Варга, Павло Оросі, Степан Фабіан, Юрій Молнар, Еріка Сабов та інші.

Основні завдання товариства – об¢єднання та мобілізація зусиль медичних працівників та угорського населення у співробітництві з органами державної влади та громадськими організаціями у вирішенні проблем, усунення недоліків у медичному обслуговуванні населення області.

Товариство організовує збір благодійних пожертвувань і внесків від фізичних і юридичних осіб України та іноземних держав. Сприяє в організації підготовки та підвищення професійного та морально-етичного рівня медпрацівників-угорців.

Члени товариства проводять роз¢яснювальну та виховну роботу серед угорського населення краю по утвердженню здорового способу життя. Товариство надає матеріальну допомогу установам охорони здоров¢я, здійснює благодійницьку діяльність, тісно співпрацює з органами охорони здоров¢я області, національно-культурними товариствами, благодійними фондами в Україні та за рубежем.

Члени товариства беруть активну участь у міжнародних наукових конференціях в Угорщині та інших країнах Карпатського євро регіону.

Президія товариства координує роботу міськрайонних осередків, сприяє розподілу в регіонах матеріальної допомоги, медичного обладнання та медикаментів.