Закарпатське обласне товариство циган “Амаро дром”

Закарпатське обласне товариство циган “Амаро дром” створено в 1995 році. Головою Товариства є Омелян Пап. До складу Товариства входить понад 200 чоловік.

Товариство створено як національно-культурна громадська організація по захисту культурних, економічних та соціальних інтересів ромів, що проживають на Закарпатті.

Метою товариства є збереження національної культури, традицій, мови, формування національної свідомості.

Головний напрям діяльності – робота з молоддю, пропаганда здорового способу життя, залучення молоді до занять спортом з метою ефективного заповнення часу їх дозвілля, відволікання від впливу вулиці, куріння, алкоголю та наркоманії. Зусиллями товариства на території колишнього ромського табору по вул. Тимірязєва обладнано футбольне поле, волейбольну та баскетбольну площадки, на яких постійно проводяться заняття та спортивні змагання, різноманітні турніри. Футбольна команда товариства – активний учасник багатьох міжнародних турнірів серед ромських команд.

При товаристві створений жіночий комітет, який веде пошук ромських сімей, що вкрай потребують матеріальної допомоги. Членами товариства (за сприяння міського Червоного Хреста та інших благодійних фондів) надається гуманітарна допомога людям похилого віку. Члени товариства допомагають пенсіонерам у ремонті будівель та надають інші благодійні послуги. Значну увагу Товариство приділяє роботі з підлітками, залучення до громадського життя, утвердження в середовищі молоді моральних засад, розвитку духовності.

При товаристві працює музична студія. У планах – реконструкція футбольного поля, зміцнення матеріальної бази Товариства та багато інших цікавих заходів.

Товариство співпрацює з іншими ромськими громадськими організаціями регіону.