Закарпатське обласне „Общество Карпатських Русинов”

Закарпатське обласне „Общество Карпатських Русинов” (ОКР) – це громадське об’єднання жителів Закарпатської області, які усвідомлюють історичні корені русинського народу як певної історичної і соціальної спільноти. „Общество Карпатських Русинов” засноване в 1997 році, об’єднує  понад 600 членів, очолює його  Іван Туряниця.

Метою „Общества Карпатських Русинов” є поновлення історичної справедивості щодо русинського народу, офіційне визнання русинської національності в Україні, захист прав і законних економічних, соціальних, культурних і духовних інтересів членів товариства.

„Общество” є членом Федералістської Ради Європейських національностей, Організації Непредставлених Народів. До структури обласного осередку входить ряд районних організацій, а також інші об’єднання громадян в якості колективних членів (жіночі, молодіжні русинські організації тощо). Членами „Общества” є письменники, лікарі, вчителі, робітники, пенсіонери, артисти, бізнесмени, творчі працівники.

ОКР входить у спілку громадських організацій Народна Рада Русинов Закарпаття і разом з нею систематично проводить обласні фестивалі русинської культури «Червена ружа», на яких представлені учасники і виконавці русинських пісень і фольклору з різних куточків Закарпаття. Проводяться вечори вшанування русинських будителів (Духновича, Павловича, Сіьвая та ін.), вечори поезії. Силами членів «Общества» видана русинська «Граматика», ряд поетичних збірок, організовані поїздки художніх колективів Закарпаття в інші країни, де проживають русини.

„Общество Карпатських Русинов” не є політичною організацією, її членами є як представники різних партій, так і безпартійні, віруючі різних конфесій. Засідання „Общества” проводяться відкрито, і на них можуть бути присутні представники інших організацій.

„Общество Карпатських Русинов” діє в правовому полі, дотримуючись Конституції і законів України, співпрацює з іншими національно-культурними організаціями Закарпаття, що сприяє злагодженій позиції по відродженню культурних традицій різних національних меншин краю. З 2010 року «Общество» є також членом обласної спілки громадських організацій «Ліга національностей Закарпаття».

У практичній роботі Закарпатське обласне «Общество карпатських русинов» керується статутом, законами і Конституцією України.