Закарпатське обласне молодіжне об’єднання “Товариство румунської молоді „М.Емінеску”

Закарпатське обласне молодіжне об’єднання “Товариство румунської молоді „М.Емінеску” створено в 2003 році з ініціативи Івана Бокоча, якого обрано головою. До складу товариства входять Ужгородська міська, Тячівська та Рахівська районні організації, які об¢єднують 75 членів.

Мета та завдання товариства спрямовані на захист свобод, творчих та соціальних інтересів молоді румунської національності, його члени сприяють активізації участі молоді у процесах суспільного, політичного та культурного життя краю. Члени товариства беруть активну участь у проведенні різноманітних заходів, свят та фестивалів національних культур.

Іван Бокоч, як голова обласного молодіжного об¢єднання, проводить значну організаторську і просвітницьку роботу, спрямовану на піднесення культурно-освітнього рівня румунської молоді краю, збереження, примноження традицій, вивчення нею рідної мови та історії.

За період свого існування товариством зроблено вагомий внесок у справу гармонізації міжетнічних відносин, збереження міжнаціональної злагоди в молодіжному середовищі краю.

Товариство має контакти з Лігою румун Закарпаття в Республіці Румунія, музеєм історії Трансільванії та університетом Бабеш-Бояй м.Клуж-Напока. Товариство постійно піклується про розширення співпраці з навчальними та культурними закладами Румунії, організацію спільних культурно-мистецьких заходів.

Студенти із румунських родин Закарпаття мають можливість відпочивати в оздоровчих таборах Румунії.

Товариство румунської молоді М.Емінеску сприяє підтримці здібної молоді, має тісні зв¢язки з освітніми, культурними, інформаційними та науковими інституціями Закарпаття.