Закарпатська обласна румунська спілка “Дачія”

Закарпатська обласна румунська спілка “Дачія” заснована в 2001 році за ініціативи Івана Ботоша, якого на установчій конференції спілки обрано головою, а заступником  – Тараса Дацьо.

Спілка “Дачія” об¢єднує в своїх лавах понад 100 членів.

Основна мета – об¢єднання всіх румун правобережжя Тиси, відродження мови, культури, звичаїв, традицій румун Закарпаття. У складі спілки функціонують відділи: історії, інформації, фольклору, внутрішньої політики та організаційний відділ.

Закарпатською обласною румунською спілкою “Дачія” проведено міжнародні симпозіуми з історії на тему: “610 років монастиря “Перь”, “Румуни з правобережжя Тиси”, “Румуни з правобережжя Тиси в Гулагах Сибіру” та ін.

Спілка започаткувала видання інформаційних бюлетенів “Апша” і випуск щотижневої румуномовної обласної газети “Апша”. Видано дві книги: “Дачія” через рік” та “Румуни правобережжя Тиси в історії Румунії”.

Члени спілки приймають активну участь у заходах, що проводяться в Румунії. Зокрема, члени товариства взяли участь у четвертій та п¢ятій зустрічах організацій “Родина румунів” у місті Орадея, “Добрий день, сусіди” в м.Марамуреш та інших.

Силами спілки створено юнацький фольклорний ансамбль пісні і танцю, який є постійним учасником різноманітних фестивалів та інших культурно-мистецьких заходів.

З роботою Спілки знайомився Генеральний консул Румунії в м.Чернівцях та інші поважні гості ближнього зарубіжжя.

Закарпатська обласна румунська спілка «Дачія» безкоштовно розповсюджує щотижневик “Апша” в Україні, Австрії, Швеції, Росії, Ізраїлю, Молдові, Сербії, а також в 15-ти інститутах Румунії.

Спілка співпрацює з багатьма національно-культурними товариствами області, підтримує зв’язки з щотижневиком “Фамілія” з м.Герца Чернівецької області, м.Кілії Одеської області, культурною асоціацією з м.Клуж-Напока (Румунія), регіональною бібліотекою м. Орадея та іншими організаціями.